Za nami XXI Ogólnopolski Turniej Koszykówki Pracowników Oświaty zorganizowany przez kutnowski ZNP oraz fundację Wespół. Wydarzenie objęła patronatem honorowym posłanka Paulina Matysiak, która ufundowała także puchary w kategorii Fair Play. W turnieju wzięło udział siedem drużyn — 4 męskie i 3 żeńskie.

W sobotę 16 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie wyników, podczas którego wręczono medale i puchary dla najlepszych drużyn. W kategorii żeńskiej zwyciężył zespół z Rybnika, a w męskiej — z Kutna. Wyróżniono także zawodników, którzy zdaniem sędziów grali najlepiej — Martę Domańską i Karola Jażdżewskiego z Kutna. Podczas turnieju odbył się również konkurs rzutów za trzy punkty, w którym zwyciężyli Aleksandra Luboń z Rybnika oraz Karol Jażdżewski z Kutna.

Decyzją organizatorów wyłoniono też dwie drużyny Fair Play. Statuetki ufundowane przez Paulinę Matysiak wręczył zawodnikom Rafał Grabski, dyrektor jej biura poselskiego. Otrzymała je męska drużyna z Lipna oraz żeński zespół Galante Basket Łódź.

Klasyfikacja końcowa (mężczyźni):

  1. Kutno
  2. Gostynin
  3. Lipno
  4. Łódź Polesie

Klasyfikacja końcowa (kobiety):

  1. Rybnik
  2. Kutno
  3. Galante Łódź
Skip to content