Ja w mediach

Od stycznia emeryt nie dorobi do pomostówki, pracując w swoim fachu [Dziennik Gazeta Prawna]

Osoba, która pobiera pomostówkę, straci to świadczenie, jeżeli od nowego roku podejmie zatrudnienie w swoim zawodzie na umowę o pracę lub zlecenia. Nowy wymóg został wprowadzony ze względu na bezpieczeństwo publiczne – tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Infrastruktury (MI). Na problem zwróciła uwagę Paulina Matysiak, posłanka Lewicy (pisaliśmy o tym: „Ubędzie pracowników na kontraktach”, DGP nr 171/2023).

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/9348787,od-stycznia-emeryt-nie-dorobi-do-pomostowki-pracujac-w-swoim-fachu.html

Konrad Wernicki: Błędy w totalnym matrixie [TySol]

– Projekt CPK musi być kontynuowany, bo to dla nas szansa na cywilizacyjny skok. Duży projekt inwestycyjny nie musi być wyrzucany do kosza tylko dlatego, że zainicjowała go inna opcja polityczna. Trzeba się kierować interesem społecznym. Patrzmy na możliwość rozwoju i kiedy jest szansa na cywilizacyjny skok – korzystajmy z niej – punktowała Paulina Matysiak za pośrednictwem mediów społecznościowych. Posłanka partii Razem wielokrotnie podkreślała, że Polska potrzebuje takich inwestycji, jak chociażby transport kolejowy. Wielu zapomina, że CPK to nie tylko spore lotnisko (wcale nie megalomańskie, bo jeśli powstanie, będzie dwunaste pod względem wielkości w Europie), ale także spora sieć kolei dużych prędkości.

https://www.tysol.pl/a113312-konrad-wernicki-bledy-w-totalnym-matrixie

To byłby koniec kolędy, jaką znamy. W Sejmie pojawił się pomysł. Chodzi o koperty [Fakt]

Jeszcze kilka tygodni i do domów oraz mieszkań zapukają księża z wizytą po kolędzie. Nieodłącznym elementem takich odwiedzin jest wręczanie duchownemu koperty z pieniędzmi. Czy to oraz inne datki „co łaska”, powinny być opodatkowane? „Fakt” zapytał o to posłankę Paulinę Matysiak z partii Razem oraz posła Dariusza Jońskiego z KO.

https://www.fakt.pl/polityka/to-bylby-koniec-koledy-jaka-znamy-w-sejmie-jest-pomysl-chodzi-o-koperty/pnykx9w

Matysiak: Mam nadzieję, że Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie zaorany [BiznesAlert]

Mam nadzieję, że Centralny Port Komunikacyjny (CPK) nie zostanie zaorany i że nie zostanie wyrzucony do kosza. Mam też poczucie, że jest to element odpowiedzialności kolejnych rządów, żeby nie wyrzucać projektów poprzedników „bo to oni go stworzyli” – mówi posłanka Paulina Matysiak z partii Razem w rozmowie z BiznesAlert.pl.

https://biznesalert.pl/matysiak-centralny-port-komunikacyjny-transport-infrastruktura/

Tusk premierem tylko na rok? „Być może”, „dobra informacja dla Polski” [TVP Info]

Donald Tusk układa jedynie swoje plany na najbliższy rok, bo później kierunek: Bruksela – donoszą media. – Być może te doniesienia są prawdziwe – powiedziała w TVP Info posłanka Partii Razem Paulina Matysiak. Jej zdaniem ważny jest jednak program rządu, a nie personalia. – Równie dobrze powiedzmy: ministrem finansów niech zostanie Włodzimierz Karpiński, a ministrem transportu Sławomir Nowak – ripostował poseł PiS Piotr Kaleta.

https://www.tvp.info/74186558/za-czy-przeciw-donald-tusk-ewakuuje-sie-do-brukseli-komentuja-paulina-matysiak-i-sebastian-kaleta

Minister kultury powoła nową Radę PISF. „Nawet najbardziej zabetonowaną instytucję da się uwolnić” [TVN24]

Posłanka Lewicy Dorota Olko w rozmowie z reporterką TVN24 zwróciła uwagę, że inna posłanka partii Razem Paulina Matysiak pisemnie zadawała pytania ministerstwu, dlaczego informacja o możliwości przedstawiania kandydatur do rady nie została wyeksponowana na stronie ministerstwa. – Czemu właściwie minister Gliński tak się z tym spieszy, skoro wiemy, że będzie powołany nowy rząd? – relacjonowała Olko.

https://tvn24.pl/kultura-i-styl/minister-kultury-powola-nowa-rade-pisf-malgorzata-kidawa-blonska-nawet-najbardziej-zabetonowana-instytucje-da-sie-uwolnic-7442672

Pierwsze spory w koalicji Tuska. Chodzi o CPK. Posłanka Razem apeluje o „trochę rozsądku” [Polskie Radio 24]

Niebywała historia miała miejsce podczas programu w redakcji „Super Expressu”. – Cały ten program jest kompletnie nieskonsultowany ze społeczeństwem – powiedziała o Centralnym Porcie Komunikacyjnym poseł Karolina Pawliczak (KO). Wywiązała się ostra dyskusja między nią a Pauliną Matysiak z Partii Razem, zdaniem której nie można twierdzić, że kwestia CPK nie została przeanalizowana czy skonsultowana.

https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3282590,pierwsze-spory-w-koalicji-tuska-chodzi-o-cpk-poslanka-razem-apeluje-o-troche-rozsadku

Spór o CPK w koalicji Tuska. Posłanka Razem apeluje o „trochę rozsądku” [TVP Info]

Cały ten program jest kompletnie nieskonsultowany ze społeczeństwem – powiedziała o Centralnym Porcie Komunikacyjnym posłanka Karolina Pawliczak (KO). Chwilę później przyznała, że była na konsultacjach w swoim rodzinnym mieście. Wywiązała się ostra dyskusja między nią a Pauliną Matysiak z Partii Razem, zdaniem której nie można twierdzić, że kwestia CPK nie została przeanalizowana czy skonsultowana.

https://www.tvp.info/74163194/paulina-matysiak-razem-kloci-sie-z-karolina-pawliczak-ko-o-cpk

Minister Gliński chce zabetonować polską kinematografię? Posłanka Matysiak apeluje [eKutno]

Głęboko ukryte ogłoszenie o naborze do nowej rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, którą na finiszu rządów PiS chce powołać minister Gliński, budzi kontrowersje w środowisku. — To znak, że minister kultury chce jak najszybciej obsadzić tę instytucję swoimi ludźmi na trzy lata. Polacy w wyborach pokazali, że nie ma on na to społecznej zgody! — komentuje posłanka Paulina Matysiak z partii Razem, która skierowała do resortu pilną interpelację w tej sprawie.

https://ekutno.pl/pl/675_wybory/56105_minister-glinski-chce-zabetonowac-polska-kinematografie-poslanka-matysiak-apeluje.html

Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu. Parlamentarzyści z Kutna i Łęczycy złożyli ślubowanie [kutno.net.pl]

Po raz kolejny w sejmowych ławach zasiadą posłowie z KutnaTadeusz Woźniak (PiS) i Paulina Matysiak (Nowa Lewica). Poniżej nagranie ze ślubowania z ich udziałem (Zaprzysiężenie Tadeusza Woźniaka – 23:12, Pauliny Matysiak – 27:34).

https://kutno.net.pl/wydarzenia/pierwsze-posiedzenie-sejmu-i-senatu-parlamentarzysci-z-kutna-i-leczycy-zlozyli-slubowanie-foto-wideo/drds9EfUu161VKaKTpZC

Łukasz Warzecha: Donald Tusk wie, że duża część elektoratu jego partii nie chce pojednania narodowego [Onet]

Paulina Matysiak stwierdziła, że tak, Konfederacja wicemarszałka powinna mieć, bo byłoby to po prostu uczciwe. Jej partyjna koleżanka, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, oznajmiła natomiast, że nie, ponieważ „Konfederacja nie mieści się w granicach demokratycznej debaty”.

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/warzecha-tusk-wie-ze-duza-czesc-elektoratu-jego-partii-nie-chce-pojednania/fvpryeb

Biuro Poselskie Pauliny Matysiak

ul. Narutowicza 20, 99-300 Kutno
email: biuro@paulinamatysiak.pl
telefon: +48 723 007 070

Podcast

Skip to content