Ja w mediach

Lewicowa narracja o pomaganiu w aborcji. „W zabiciu własnego dziecka? To zbrodnia, a nie pomoc!” [Niezależna.pl]

Adrian Klarenbach rozmawiał z Marią Kurowską z Suwerennej Polski, Marcinem Porzuckiem z PiS oraz z Pauliną Matysiak z Lewicy. Ta ostatnia mówiła o „pomocy w aborcji”, ale jej słowa nie spodobały się pozostałym rozmówcom „Agory”.  „Kobieta nie ma prawa podjąć decyzji na temat swojej przyszłości? Czy chce być dalej w ciąży czy nie?” – odparła lewicowa posłanka Paulina Matysiak.

https://niezalezna.pl/media/tv-republika/lewicowa-narracja-o-pomaganiu-w-aborcji-w-zabiciu-wlasnego-dziecka-to-zbrodnia-a-nie-pomoc/515640

„Niemcy zazdroszczą nam CPK”. Burza w sieci. Ekspert: wolą Baranów niż Stambuł [Money.pl]

„Niemcy zazdroszczą nam CPK” – napisała Paulina Matysiak, posłanka Lewicy Razem, komentując na platformie X wtorkowy artykuł money.pl. Przypomnijmy, że rząd w Berlinie odciął się od głośnego tekstu w „Die Welt”, w którym napisano, że budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to de facto „wypowiedzenie wojny niemieckiemu przemysłowi lotniczemu”.

https://www.money.pl/gospodarka/niemcy-zazdroszcza-nam-cpk-burza-w-sieci-ekspert-wola-baranow-niz-stambul-7015335010692000a.html

Posłanka Lewicy komentuje doniesienia Onetu o CPK. „To nosi znamiona mobbingu” [Onet]

Kilka dni temu opisaliśmy chaos i nerwowość w państwowej spółce mającej budować słynne lotnisko pod Baranowem. Jej pracownicy opowiadali, że niektórzy sami muszą szukać sobie zadań, żeby „przez osiem godzin nie patrzeć w sufit”. — To jest postawione na głowie — komentuje Paulina Matysiak, posłanka Lewicy i wiceprzewodnicząca parlamentarnego zespołu zajmującego się projektem CPK. I liczy, że już jutro Maciej Lasek przedstawi w Sejmie wnioski z dotychczasowych audytów, choć „niestety trudno zakładać tu dobrą wolę”.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/poslanka-lewicy-komentuje-doniesienia-onetu-o-cpk-znamiona-mobbingu/rj61ezy

Platforma Obywatelska wygumkowała koalicjantów. Poseł Polski 2050: Nie było to ani fajne, ani smaczne [Niezależna.pl]

– Przyglądając się kampanii samorządowej z boku, to miałam wrażenie, że ona w porównaniu do kampanii parlamentarnej przebiegała dość spokojnie – stwierdziła Matysiak, dodając: – Nie dziwi mnie to, że tych emocji jest więcej w większych miastach, bo media chętniej relacjonują wybory w tych dużych miastach. Nieprzypadkowo oczy Polski zostały zwrócone na Warszawę. 

https://niezalezna.pl/polityka/wybory/platforma-obywatelska-wygumkowala-koalicjantow-posel-polski-2050-nie-bylo-to-ani-fajne-ani-smaczne/515310

Poseł Lewicy: Polski rząd nie pilnuje polskich interesów [Tygodnik Solidarność]

Nie dziwi mnie, że niemieckie media pilnują niemieckiego interesu, i tak samo nie dziwi mnie, że irlandzki przedsiębiorca pilnuje swojego biznesu. Dziwi mnie, że polski rząd nie pilnuje polskich interesów i nie realizuje projektu, który jest polską racją stanu – mówi poseł klubu parlamentarnego Lewicy, związana z partią Razem, Paulina Matysiak.

https://www.tysol.pl/a119878-posel-lewicy-polski-rzad-nie-pilnuje-polskich-interesow

CPK uderza w niemiecki interes? Politycy reagują na artykuł „Die Welt” [i.pl]

Do głośnego artykułu odniosła się również Paulina Matysiak z partii Razem, która jest jedną z głównych zwolenniczek budowy CPK po stronie Lewicy. „Głośno o CPK i artykule w niemieckim „Welt”. Głośno o ostatnich wypowiedziach Michaela O’Leary, irlandzkiego dyrektora linii lotniczych Ryanair. Żeby było jasne: nie dziwi mnie, że niemieckie media pilnują niemieckiego interesu, i tak samo nie dziwi mnie, że irlandzki przedsiębiorca pilnuje swojego biznesu” – napisała na X.

https://i.pl/cpk-uderza-w-niemiecki-interes-politycy-reaguja-na-artykul-die-welt/ar/c1-18439227

Matysiak bez ogródek: „Dziwi mnie, że polski rząd nie pilnuje polskich interesów i nie realizuje projektu, który jest polską racją stanu” [wPolityce]

„Dziwi mnie, że polski rząd nie pilnuje polskich interesów i nie realizuje projektu, który jest polską racją stanu” – napisała na platformie X posłanka posłanka Lewicy Paulina Matysiak (Partia Razem), pisząc o Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

https://wpolityce.pl/gospodarka/687605-matysiak-dziwi-mnie-ze-rzad-nie-pilnuje-polskich-interesow

EIC Chrobry nie przystanie w Łowiczu [Rynek Kolejowy]

Raczej nie należy się spodziewać wyznaczenia dodatkowego postoju jedynego ekspresu Warszawa – Szczecin. Zmianę taką dla EIC „Chrobry” zaproponowała grupa mieszkańców Łowicza, poparta przez posłankę Lewicy Paulinę Matysiak. Przewoźnik zwraca uwagę, że na taki krok nie pozwala decyzja UTK, a ponadto istnieje już obsługujący Łowicz pociąg IC o zbliżonej porze.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/eic-chrobry-nie-przystanie-w-lowiczu-118253.html

Ludzie Tuska podważali CPK. Posłanka Lewicy Razem: Ekspertyz po prostu nie ma, żaden audyt zewnętrzny się nie toczy [wPolityce]

Ekspertyz, które podważają zasadność budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego po prostu nie ma – podkreśliła w Telewizji wPolsce Paulina Matysiak z Lewicy Razem. Jak przekazała, „żaden audyt zewnętrzny się nie toczy”. Wcześniej informowano, że pierwsze wyniki ekspertyz będą przekazane opinii publicznej pod koniec pierwszego kwartału. Na co więc idą pieniądze, które miały zagwarantować rzetelny audyt i utrzymać biuro pełnomocnika rządu ds. CPK?

https://wpolityce.pl/gospodarka/687397-matysiak-ekspertyz-ws-cpk-nie-ma-audyt-sie-nie-toczy

Matysiak (Lewica): audyty mają spowolnić proces budowy CPK [Horeca Trends]

Audyty są przykrywką do tego, aby grać na czas i zdecydowanie spowalniać proces budowy CPK. Należy je przeprowadzić, aby rozwiać wątpliwości, ale budowa zależy od decyzji politycznej – mówiła w czwartek w Studiu PAP wiceszefowa komisji infrastruktury, posłanka Lewicy Paulina Matysiak (Partia Razem).

https://www.horecatrends.pl/inne/900/matysiak_lewica_audyty_maja_spowolnic_proces_budowy_cpk_wideo,37087.html

Rząd „gra na czas” ws. CPK. Posłanka Lewicy mówi o „spowalnianiu” budowy [Money.pl]

Audyty są przykrywką do tego, aby grać na czas i zdecydowanie spowalniać proces budowy CPK. Należy je przeprowadzić, aby rozwiać wątpliwości, ale budowa zależy od decyzji politycznej – powiedziała w Studiu PAP wiceszefowa komisji infrastruktury, posłanka Lewicy Paulina Matysiak.

https://www.money.pl/gospodarka/rzad-gra-na-czas-ws-cpk-poslanka-lewicy-mowi-o-spowalnianiu-budowy-7013251777694272a.html

Matysiak: Trasa Łódź – Kutno powinna być w całości dwutorowa [Rynek Kolejowy]

– Rola linii kolejowej nr 16 jest duża i będzie się istotnie zwiększać – twierdzi Paulina Matysiak, posłanka Lewicy. Postuluje ona budowę drugiego toru wzdłuż całego odcinka Zgierz – Kutno, a nie jedynie na wybranych fragmentach trasy. Ma to jej zdaniem przełożyć się na znaczącą poprawę sytuacji mieszkańców mniejszych miejscowości położonych wzdłuż szlaku i częściowo zrekompensować brak połączeń tramwajowych do Ozorkowa.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/matysiak-trasa-lodz–kutno-powinna-byc-w-calosci-dwutorowa–118199.html

Biuro Poselskie Pauliny Matysiak

ul. Narutowicza 20, 99-300 Kutno
email: biuro@paulinamatysiak.pl
telefon: +48 723 007 070

Podcast

Skip to content