Ja w mediach

Posłanka Matysiak pyta o budowę linii Bydgoszcz-Koronowo. Co odpowiedział wiceminister? [Metropolia Bydgoska]

Z Koronowa do Tucholi istnieją tory kolejowe. Od lat nie jeżdżą już jednak pociągi pasażerskie i towarowe. Kiedy budowano tę linię, już wtedy podnoszono aspekt wydłużenia połączenia do Bydgoszczy. Pojawiają się sugestie, że dobrym rozwiązaniem byłoby wybudowanie torów do stacji Stronno (gm. Dobrcz). Niedawno podczas posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury pytała o to posłanka Paulina Matysiak – członkini Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy, zastępca przewodniczącego Komisji Infrastruktury.

https://metropoliabydgoska.pl/poslanka-matysiak-pyta-o-budowe-linii-bydgoszcz-koronowo-co-odpowiedzial-wiceminister

Szokujący proceder w PKP Cargo! Wykorzystanie funkcji do inwestowania w akcje? Kluczowe pytanie posłanki Matysiak [wPolityce]

Głos w sprawie zabrała na portalu X posłanka Lewicy Paulina Matysiak: Jak informuje @onetpl i  @MateusiakTomek tymczasowy prezes spółki PKP Cargo @WojewodkaMarcin od końca maja aż cztery razy kupował pakiety akcji zarządzanej przez siebie spółki. Robił to zawsze w dniu lub w przeddzień ogłoszenia przez kolejarzy nowych informacji, które podnosiły wartość akcji firmy 😏 — napisała parlamentarzystka.

https://wpolityce.pl/polityka/696068-szokujacy-proceder-w-pkp-cargo-kluczowe-pytanie-matysiak

Biblioteka z Siedlca zostanie przeniesiona do Topoli Królewskiej. Tak zdecydowali radni [Łęczyca Nasze Miasto]

Gminna Biblioteka Publiczna z Siedlca wkrótce zostanie przeniesiona do Topoli Królewskiej. Władze gminy swoją decyzję argumentowały panującą w budynku wilgocią, która zagraża księgozbiorowi. Mieszkańcy Siedlca byli temu przeciwni. W sprawie interweniowała posłanka Paulina Matysiak.

https://leczyca.naszemiasto.pl/biblioteka-z-siedlca-zostanie-przeniesiona-do-topoli/ar/c5-9732011

Inżynierowie i ścisłowcy mają coraz mniej ofert pracy [Wszystko Co Najważniejsze]

Czy dziś jest jeszcze o co walczyć w kwestii praw pracowniczych? Takie pytanie zadaje posłanka Lewicy Paulina Matysiak. I odpowiada: „Oczywiście, że tak. Pokazują to nie tylko pochody z okazji Święta Pracy, ale też strajki w zakładach pracy, spory zbiorowe, czy działalność związków zawodowych. O co walczymy, mówiąc obecnie o wyzwaniach związanych z pracą? Nie przesadzając, powiem krótko: o godność.”

https://wszystkoconajwazniejsze.pl/pepites/inzynierowie-i-scislowcy-maja-coraz-mniej-ofert-pracy

Matysiak: Brak szprych kolejowych w CPK zaszkodzi ludziom [BiznesAlert]

— Żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i podróżnych Polska potrzebuje nowych linii oraz lepszej oferty przewozowej. Te dwa aspekty muszą iść w parze. Okrojenie aspektu kolejowego Centralnego Portu Komunikacyjny do planowanego Y czy rozbudowy Centralnej Magistrali Kolejowej to zdecydowanie za mało — mówi Paulina Matysiak, posłanka partii Razem, w rozmowie z BiznesAlert.pl.

https://biznesalert.pl/centralny-port-komunikacyjny-polaczenia-kolejowe-szprychy-infrastruktura

Jak oni się tam kochają. Sprzeczka Wieczorka i Matysiak o przyszłość Lewicy [SE.pl]

Podejście swojego kolegi, który zasiada w rządowych ławach ostro krytykuje Paulina Matysiak. – Temat jednej listy był już wielokrotnie wałkowany i nie przypadkiem jednak nie został wcielony w życie. Lewica mówi swoim głosem o sprawach ludzi pracy, o wysokiej jakości usługach publicznych, o rozwoju, o sprawach związanych z ochroną klimatu i przyrody.

https://polityka.se.pl/wiadomosci/jak-oni-sie-tam-kochaja-sprzeczka-wieczorka-i-matysiak-o-przyszlosc-lewicy-aa-jzBV-a3h7-Rjo9.html

Lewica kontra Petru. „Niech nam pan nie opowiada o wolności” [DoRzeczy]

Poseł Lewicy Razem Paulina Matysiak zwróciła się do posła Ryszarda Petru, który prezentował stanowisko Trzeciej Drogi. – Powiedział pan w swoim wystąpieniu, że to jest debata i ustawa o wolności. To nie jest debata o wolności, to jest debata o olbrzymich zyskach koncernów handlowych. To dla nich jest ten projekt, a nie dla kupujących, nie dla pracowników. Niech pan nie opowiada nam o wolności, bo pana ustawa realizuje interes dużych koncernów i tylko ich – oceniła poseł Matysiak.

https://dorzeczy.pl/kraj/598197/zakaz-handlu-w-niedziele-w-sejmie-lewica-kontra-petru.html

Malepszak o PKP Cargo: Nie ma powodów, żeby owijać w bawełnę [Rynek Kolejowy]

Między innymi tak opowiadał o sytuacji w spółce PKP Cargo wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak. Pytała o to w Sejmie posłanka Paulina Matysiak. W swoim wystąpieniu przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury odniósł się na początku do ostatniej podkomisji ds. transportu kolejowego, gdzie także omawiana była sytuacja towarowego przewoźnika.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/malepszak-o-sytuacji-w-pkp-cargo-119307.html

„Obraz nędzy i rozpaczy” w polskiej spółce. Tysiące pracowników na przymusowym wolnym [Business Insider]

Jak pisaliśmy w Business Insider Polska, tysiące osób w PKP Cargo drżą o pracę i apelują do premiera o ratowanie spółki. W czwartek w Sejmie temat podjęła Paulina Matysiak z Lewicy, która zadała pytanie o prace naprawcze i wysyłanie pracowników na nieświadczenie pracy. Zacytowała przy tym Marcina Wojewódkę, pełniącego obowiązki prezesa z ramienia rady nadzorczej PKP Cargo, który miał mówić, że spółka to: „obraz nędzy i rozpaczy”, „kolos na glinianych nogach” czy „permanentny minus”.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/obraz-nedzy-i-rozpaczy-w-pkp-cargo-tysiace-pracownikow-na-przymusowym-wolnym/5r2f8g5

Matysiak (Lewica) o prezydenckim projekcie: niepełny i niespełniający zadeklarowanych celów [WNP]

Projekt jest niepełny i nie spełnia zadeklarowanych celów – powiedziała Paulina Matysiak, przedstawiając stanowisko klubu Lewicy dot. prezydenckiego projektu ustawy ws. działań władz na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Dodała, że klub opowiada się za dalszymi pracami nad propozycją.

https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/matysiak-lewica-o-prezydenckim-projekcie-niepelny-i-niespelniajacy-zadeklarowanych-celow,844641.html

Posłowie chcą wyższych kar za parkowanie. Dziś przestrzeganie przepisów się nie opłaca [autokult.pl]

Paulina Matysiak, Klaudia Jachira, Franciszek Sterczewski wystosowali do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji interpelację dotyczącą kar za nieprawidłowe parkowanie. Jak zauważają parlamentarzyści, choć w wielu punktach taryfikator mandatów został zaostrzony w 2022 r., to nie stało się tak w odniesieniu do zapisów dotyczących postoju i parkowania. W tej części taryfikator obowiązuje dziś w tym samym brzmieniu, w którym został stworzony w 2003 r. Wówczas wysokość minimalnej pensji wynosiła 800 zł. Prowadzi to do zaskakujących sytuacji.

https://autokult.pl/poslowie-chca-wyzszych-kar-za-parkowanie-dzis-przestrzeganie-przepisow-sie-nie-oplaca,7037712834571008a

„Wprowadzana bez konsultacji”, „mamy kryzys”. Dwugłos ws. strefy buforowej [Polskie Radio 24]

Rząd przyjął uchwałę o utworzeniu specjalnej strefy przy granicy z Białorusią. Właściwe rozporządzenie w tej sprawie ma jeszcze wydać minister spraw wewnętrznych i administracji. – Reakcja i regulacje prawno – administracyjne powinny być natychmiastowe – tłumaczyła w Polskim Radiu 24 Olga Semeniuk-Patkowska (PiS). – Strefa jest wprowadzana ponad głowami zainteresowanych mieszkańców – mówiła Paulina Matysiak (Partia Razem).

https://polskieradio24.pl/artykul/3389672,wprowadzana-bez-konsultacji-mamy-kryzys-dwuglos-ws-strefy-buforowej

Upada kluczowy projekt rządu Tuska. Hołownia i Lewica mówią “dość”! [SE.pl]

Posłanka Lewicy Paulina Matysiak z Rady Krajowej Razem potwierdza. Uznała, że „nie wyobraża sobie możliwości poprawienia tego projektu”. „Jedyną właściwą formą poprawy tego programu będzie wniosek o odrzucenie go w pierwszym czytaniu, dlatego zachęcamy posłów innych ugrupowań, żeby tego projektu nie popierali” – podkreśliła.

https://superbiz.se.pl/wiadomosci/upada-kluczowy-projekt-rzadu-tuska-holownia-i-lewica-mowia-dosc-aa-boYX-Dqfc-yQRu.html

Biuro Poselskie Pauliny Matysiak

ul. Narutowicza 20, 99-300 Kutno
email: biuro@paulinamatysiak.pl
telefon: +48 723 007 070

Podcast

Skip to content