II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie świętowało Dzień Patrona oraz ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość odbyła się 12 grudnia, czyli w dniu narodzin Jana Kasprowicza, poety i dramaturga z okresu Młodej Polski.

Podczas wydarzenia nie zabrakło występów muzycznych oraz nawiązań do dziedzictwa pisarza. W imieniu posłanki Pauliny Matysiak udział w uroczystości wziął jej asystent Bartosz Menesewicz. Obydwoje są absolwentami „Kasprowicza”.

Bartosz Menesewicz odczytał list, który na tę okazję napisała parlamentarzystka. Zwróciła się w nim bezpośrednio do uczniów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie:

„Drogie i Drodzy, nawet nie wiecie, jak ogromnie Wam zazdroszczę! Byłam kiedyś na Waszym miejscu i był to początek pięknych wspomnień, które do dziś trzymam głęboko w sercu. Jestem przekonana, że w „Kasprowiczu” spotka Was to samo! Przed Wami wiele nowych doświadczeń i wyzwań, ale wierzę, że dacie sobie świetnie radę! Nie bójcie się marzyć i walczyć o swoje! To w Was jest energia i szansa na uczynienie świata lepszym miejscem!”.

Dyrektorowi szkoły oraz nauczycielkom i nauczycielom życzyła pomyślności, satysfakcji ze swojej pracy oraz pasma samych sukcesów.

Skip to content