Posłanka Paulina Matysiak wzięła udział w konferencji prasowej kandydatów do Rady Miejskiej w Łodzi z partii Razem, którzy startują z list KKW Trzecia Droga. Parlamentarzystka zaznaczyła w wypowiedzi, jak ważny w kontekście samorządu jest temat sprawnego transport zbiorowy. Zachęcała też łodzian i łodzianki do oddania głosu na kandydatów oraz kandydatki Razem Łódzkie, których znaleźć można we wszystkich okręgach wyborczych w Łodzi na miejscu 3. Jako radni z pewnością będą wspierać rozwój komunikacji miejskiej i jest to jeden z kluczowych dla nich tematów w tej kampanii.

W czasie konferencji Michał Buława, kandydujący z okręgu nr 6, opowiedział o wprowadzeniu biletów dobowych w MPK w miejsce obecnych jednodniowych. Zauważył, że taka konstrukcja oferty biletowej jest nieintuicyjna, wprowadza de facto zróżnicowanie opłaty w zależności od godziny skasowania biletu i zniechęca do korzystania z transportu publicznego przyjezdnych, którzy dotarli do miasta późną porą. Kolejny postulat dotyczył możliwości przemieszczania się tramwajami i autobusami z ważnym biletem z parkingu P+R (parkuj i jedź). Mieszkańcy dzięki tej ofercie mogliby zostawić swoje pojazdy (samochody, rowery) na parkingach przy lokalnych centrach przesiadkowych i wygodnie dojeżdżać w dowolne miejsce w mieście. Bilety parkingowe stałyby się częścią taryfy MPK i dostępne byłyby również w formie okresowej — umożliwiającej także korzystanie z Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. To zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami komitetu dotyczącymi rozwoju sieci parkingów P+R, przedstawionymi przez społeczników ze stowarzyszenia Łódź Cała Naprzód. Jak zauważają kandydaci Trzeciej Drogi, Łódź pozostaje jednym z niewielu dużych polskich miast bez takiego rozwiązania. 

Głos zabrała również Alicja Kępińska, kandydatka z Dąbrowy, Zarzewa i Wiskitna. Zaproponowała powiązanie biletów na wydarzenia kulturalne oraz sportowe w miejskich instytucjach z możliwością przejazdu MPK. Bilety do łódzkich teatrów, filharmonii, a także na stadiony, miałyby dodatkowe oznaczenie, uprawniające do podróżowania za pomocą MPK. Podkreśliła, że ten pomysł podniesie dostępność kultury, jak również zachęci do korzystania z ekologicznego transportu publicznego oraz ograniczy ruch w zatłoczonym centrum. Dodatkowe korzyści mieliby również odnieść lokalni przedsiębiorcy z branży gastronomicznej w centrum miasta.

We wszystkich okręgach wyborczych w Łodzi kandydaci Razem startują z 3. miejsca na liście KKW Trzecia Droga:

Skip to content