Mieszkańcy Łąkoszyna alarmują: jedno z głównych miejsc oczekiwania na autobus w kierunku centrum Kutna – przystanek Troczewskiego/SP6 – pozostaje bez wiaty. Deszcz, wiatr i niska temperatura nie ułatwiają życia tym, którzy każdego dnia korzystają z komunikacji miejskiej. Interwencję w tej sprawie podjęła posłanka Paulina Matysiak. Czy mieszkańcy wreszcie doczekają się zasłużonej ochrony przed kapryśną pogodą?

Gdzie jest nasza wiata?

Niedaleko wiaduktu kolejowego w Łąkoszynie znajduje się przystanek autobusowy. Jak podkreśla jeden z mieszkańców, który zgłosił się z prośbą o interwencję do biura poselskiego, chodnik w tym miejscu niedawno przeszedł gruntowny remont. Obok powstała ścieżka rowerowa, jednak zauważalnym brakiem wciąż jest obiecana przez władze wiata przystankowa.

Jesień bez ochrony

Początek jesieni przynosi ze sobą coraz trudniejsze warunki atmosferyczne. Zaniepokojeni mieszkańcy alarmują, że oczekiwanie na autobus w takiej pogodzie staje się wyzwaniem.

Interwencja poselska w sprawie wiaty

Na sygnał mieszkańców zareagowała posłanka Paulina Matysiak. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na to, że mieszkańcy Łąkoszyna czekają na spełnienie obietnic, jakie padły w kontekście modernizacji przystanku. „Dlaczego po remoncie chodnika i ścieżki rowerowej wciąż brakuje obiecanej wiaty przystankowej? – pyta posłanka.

Skip to content