Posłanka Paulina Matysiak podniosła kwestię dotyczącą wakacyjnej promocji spółki POLREGIO, która nie obejmuje województwa dolnośląskiego i pomorskiego. W swojej interwencji zwróciła uwagę na fakt, że wskutek takiej decyzji pasażerowie podróżujący na Dolny Śląsk są pozbawieni możliwości korzystania z atrakcyjnej oferty. Podobnie ma się sprawa z chcącymi odwiedzić województwo pomorskie.

Oferta promocyjna bez Dolnego Śląska i województwa pomorskiego

Promocja POLREGIO, o której pisze posłanka, zakłada możliwość nieograniczonej liczby przejazdów przez siedem dni wszystkimi pociągami REGIO za 109 zł. Za 129 zł pasażerowie mogą podróżować dodatkowo pociągami Kolei Wielkopolskich, Arrivy oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Oferta, choć atrakcyjna, nie obejmuje jednak województw dolnośląskiego i pomorskiego.

Posłanka Matysiak zwróciła uwagę, że Dolny Śląsk, będący jednym z najchętniej odwiedzanych regionów Polski, został wykluczony z tej promocji. To oznacza, że pasażerowie, którzy planują podróż po tym regionie, muszą zakupić dodatkowy bilet po przekroczeniu granicy województwa, co zdaniem parlamentarzystki jest absurdalne. Taka sama sytuacja dotyczy podróżnych chcących odwiedzić województwo pomorskie.

Interwencja u marszałków

Matysiak w pismach skierowanych do marszałków województw zadała pytania dotyczące powodów wykluczenia dolnośląskiego i pomorskiego z promocji. Zapytała, dlaczego promocyjna oferta POLREGIO w postaci tygodniowych biletów wakacyjnych nie jest honorowana na terenie tych województw, czy jest szansa, aby władze zmieniły zdanie i włączyły oba regiony do oferty promocyjnej oraz czy możliwe byłoby włączenie do tej oferty przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich i Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

O odpowiedzi poinformujemy.

Skip to content