Do czeskiego Bohumina znowu dojadą pociągi z Polski. Pasażerowie będą mogli z nich korzystać od czerwca. O potrzebie ich powrotu posłanka Paulina Matysiak apelowała wraz z posłem Maciejem Koniecznym jeszcze jesienią ubiegłego roku.

Interpelacja poselska i petycja Razem Śląsk

Parlamentarzyści wystosowali interpelację do ministra infrastruktury oraz interwencję do marszałka województwa śląskiego. W sprawę zaangażowani byli też lokalni działacze i działaczki Razem Śląsk, którzy zbierali podpisy pod petycją w tej sprawie. Ostatecznie udało się zebrać ponad 1000 podpisów.

Jest porozumienie z czeskim przewoźnikiem

Z najnowszych informacji wynika, że Koleje Śląskie porozumiały się w sprawie połączenia z czeskim przewoźnikiem. To właśnie on przez kilka miesięcy będzie obsługiwać transgraniczne połączenie. Na trasie pojawią się trzy pary pociągów, a od grudnia na tej trasie poruszać się będzie już tabor Kolei Śląskich. W dodatku ze zwiększoną częstotliwością, co jest bardzo dobrą informacją dla mieszkańców Śląska i turystów.

Połączenie poprawi skomunikowanie przygranicznych miejscowości ze stacją w Bohumínie. Dalej można komfortowo kontynuować podróż w głąb Czech.

Skip to content