Posłanka Paulina Matysiak skierowała pisma do prezydentów miast w regionie z pytaniami w sprawie kontroli przestrzegania obostrzeń w pojazdach komunikacji miejskiej.

Maseczka obowiązkiem

W ostatnich dniach obserwujemy znaczne zwiększenie liczby raportowanych przypadków zakażeń koronawirusem. Z relacji różnych osób w mediach społecznościowych wyłania się obraz tego, w jakim stopniu obowiązek noszenia maseczek w transporcie publicznym jest przestrzegany. Niestety nie jest to obraz optymistyczny. Z dostępnych badań (m.in. Instytut im. Roberta Kocha) wynika, że poruszanie się komunikacją zbiorową w czasie pandemii jest bezpieczne pod warunkiem, że pasażerowie noszą w pojazdach odpowiednie maseczki.

Jak jest w regionie łódzkim?

Z pytaniami na temat tego, czy prowadzone są kontrole oraz jaki jest ich efekt, parlamentarzystka partii Razem zwróciła się do władz Kutna, Zgierza, Pabianic, Wielunia, Zduńskiej Woli, Sieradza, Łowicza i Łasku. Posłanka zapytała również o formę kontroli i plany odnośnie do wykorzystania w tym celu np. Straży Miejskiej.

O odpowiedziach poinformujemy.

Skip to content