W ubiegłym tygodniu w lokalnych mediach pojawiły się informacje o tym, że w marcu w Wieluniu (województwo łódzkie) ma odbyć się kontrowersyjna gala MMA, w której organizację zaangażowany jest Marcin Najman oraz jeden z byłych bossów mafii pruszkowskiej – Andrzej Zieliński ps. „Słowik”. Posłanka Paulina Matysiak wystosowała w tej sprawie interwencję do burmistrza. Podobne pismo wysłał również okręg łódzki partii Razem.

Apel o rozsądek

Parlamentarzystka zaapelowała do władz Wielunia o wypowiedzenie umowy ze względu na szkody wizerunkowe jakie impreza może przynieść miastu. Zwróciła uwagę na to, że o wydarzeniu dużo mówi się w ogólnopolskich mediach i nie dzieje się to w pozytywnym kontekście. Mieszkanki i mieszkańcy Wielunia nie powinni się wstydzić za swoje miasto, którego władze biorą pieniądze za wynajem obiektów sportowych od osób, powiązanych z przestępczym półświatkiem.

Gala MMA miała odbywać się w Kielcach, ale tamtejsze władze wycofały się z transakcji. Informacja o podpisaniu umowy z WOSiR spotkała się z nieprzychylnymi reakcjami lokalnych polityków zarówno z prawej, jak i lewej strony. Krytycznie o decyzji wypowiadała się m.in. posłanka Joanna Lichocka z PiS.

Skip to content