W związku z ostatnią sprawą przychodni w Działoszynie, postanowiłam sprawdzić jak wygląda problem w moim rodzinnym mieście. Pisząc o mojej interwencji w social mediach, poprosiłam o informacje o innych, podobnych przypadkach. Dowiedziałam się, że wiele osób w regionie napotyka na trudności chcąc umówić się na poradę lekarską. Problem stanowi przede wszystkim rejestracja, która wymaga od pacjenta nawet godzinnego oczekiwania na połączenie z słuchawką telefoniczną przy uchu. Często zarejestrowanie się na wizytę wymaga kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu prób. Pacjenci ubolewają nad tym, że nie mają możliwości uczestniczyć w tradycyjnej konsultacji lekarskiej w gabinecie, gdzie mogą zostać przez lekarza zbadani, co sprzyja postawieniu bardziej trafnej diagnozy, niż podczas telekonsultacji.

W związku z powyższym zwróciłam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania do wszystkich przychodni w Kutnie:

  1. Jak wygląda praca Państwa placówki w czasie pandemii od 01.11.2020 r. do chwili obecnej? Jakie wprowadzono zasady obsługi pacjentów? W jaki sposób pacjenci mogą zarejestrować się na wizytę lekarską?
  2. Ilu teleporad udzielili lekarze w Państwa przychodni od 01.11.2020 do chwili obecnej?
  3. Ile wizyt tradycyjnych odbyło się w Państwa przychodni od 01.11.2020 do chwili obecnej?
  4. Ile wizyt domowych odbyli lekarze pracujący w Państwa przychodni w okresie od 01.11.2020 r. do chwili obecnej?

O wynikach tej interwencji na pewno będę informować.

Skip to content