Zwróciłam się z interwencją w sprawie oferty Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie w czasie trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 do dyrektor Magdaleny Konczarek.

Biblioteka oraz jej filie są zamknięte dla czytelników od 7 do 29 listopada 2020 r. Kutnowscy czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnej oferty wypożyczania książek w formie elektronicznej w systemie Legimi. Nie wiadomo jednak jak będą wyglądały obostrzenia dotyczące instytucji kultury w grudniu. Uważam, że pomimo pandemii i obostrzeń, warto dołożyć wszelkich starań, aby stali czytelnicy, którzy korzystają z zasobów kutnowskiej biblioteki, mieli możliwość wypożyczyć książki z zachowaniem wszelkich niezbędnych środków ostrożności.

Zwróciłam się z prośbą dy dyrektor kutnowskiej biblioteki o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
1) Ilu czytelników korzysta obecnie z systemu Legimi i jaka jest maksymalna liczba osób, które mogą skorzystać z tego systemu?
2) Do kiedy czytelnicy MiPBP w Kutnie będą mogli korzystać z systemu Legimi, realizowanego w ramach projektu Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego?
3) Czy dostęp do systemu Legimi będzie wykupiony także po zakończeniu projektu KBO?
4) Czy obecnie istnieje możliwość wypożyczenia książki tradycyjnej zamawiając ją przez telefon lub mailowo i odebrać ją po umówieniu się?
5) Czy biblioteka planuje wprowadzić rozwiązania umożliwiające wypożyczenie książek w formie tradycyjnej, jeśli tak to jakie?
6) Czy ew. rozwiązania umożliwiające wypożyczenie książek w formie tradycyjnej będą dostępne w filiach biblioteki oraz gminnych bibliotekach znajdujących się na terenie powiatu?

Skip to content