Pociągi na trasie Toruń Główny – Łódź dojeżdżają do stacji Kaliska Kujawskie (ostatnia stacja na terenie województwa kujawsko-pomorskiego). Zainterweniowałam u marszałka województwa kujawsko-pomorskiego ws. skrócenia relacji Toruń Główny – Łódź do relacji Toruń Główny – Kaliska Kujawskie, bez zapewnienia komunikacji zastępczej na odcinku Kaliska-Kujawskie – Kutno. W efekcie dojazd pasażerów do miejsc pracy oraz uczniów do placówek edukacyjnych koleją jest bardzo trudny.

Z interwencji w tej sprawie u marszałka Piotra Całbeckiego dowiedziałam się, że “województwo odnotowało sygnały pasażerów o wznowienia kursowania pociągu”. Niestety problem nie zostanie rozwiązany teraz, a dopiero 13 grudnia, kiedy w życie wejdzie nowy rozkład jazdy. Oznacza to, że na ponad 3 miesiące pasażerowie podróżujący na trasie Kaliska Kujawskie – Kutno zostają pozbawieni transportu publicznego. 

Będę się tej sprawie przyglądać. Mam nadzieję, że połączenie na tym odcinku faktycznie w grudniu wróci do rozkładu. Nie naprawi to jednak szkód wyrządzonych pasażerom, którym utrudniono dojazdy do pracy i szkoły.

Skip to content