Posłanka Paulina Matysiak powołała po raz kolejny, znany z poprzedniej kadencji Sejmu Parlamentarny Zespół ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym i ponownie została jego przewodniczącą.

W jego składzie, oprócz parlamentarzystki z Kutna, znaleźli się Franciszek Sterczewski (KO) i Barbara Oliwiecka (Polska 2050) w roli wiceprzewodniczących. Członkami na tę chwilę są: Daria Gosek Popiołek (Lewica/Razem), Anna Górska (senatorka, Lewica/Razem), Mariusz Kałużny (PiS), Maciej Konieczny (Lewica/Razem), Wanda Nowicka (Lewica), Dorota Olko (Lewica/Razem), Mirosław Suchoń (Polska 2050), Wiesław Szczepański (Lewica), Krzysztof Śmiszek (Lewica), Joanna Wicha (Lewica/Razem), Adrian Zandberg (Lewica/Razem), Marcelina Zawisza (Lewica/Razem) oraz Bożena Żelazowska (PSL).

Zespół, podobnie jak w poprzedniej kadencji, będzie zajmował się sprawami transportu publicznego w całej Polsce. Parlamentarzysta zaprasza do współpracy w ramach zespołu wszystkich parlamentarzystów zainteresowanych tematem, niezależnie od przynależności partyjnej.

Skip to content