Posłanka Paulina Matysiak zaprosiła do Kutna działaczy i działaczki Lewicy, którzy razem z nią kandydowali do Sejmu i pomagali w kampanii. — Były nie tylko podziękowania i podsumowanie wyborów, ale przede wszystkim zapowiedź dalszych działań w zupełnie nowej rzeczywistości. Lewica będzie współrządzić i dopilnujemy, aby rząd demokratycznej opozycji zajął się ważnymi dla nas sprawami — komentuje spotkanie parlamentarzystka partii Razem.

Matysiak: „Lewica jest gotowa wziąć odpowiedzialność za Polskę”

Posłanka wyraziła ogromną wdzięczność wszystkim kandydatkom i kandydatom z lewicowej listy, którzy swoją ciężką pracą obronili mandat poselski dla Lewicy w regionie. — Mieszkańcy Kutna, Zgierza, Pabianic, Łowicza, Sieradza, Wielunia i wielu innych miejscowości okręgu ponownie będą mieć swój lewicowy głos w Sejmie. Wraz ze zgraną ekipą z ugrupowań naszej koalicji — Nowej Lewicy i partii Razem — zadbam o kluczowe kwestie — mówi Paulina Matysiak i wymienia m.in. podwyżki płac w budżetówce, refundację in vitro, legalną aborcję, tanie mieszkania na wynajem, lepszy transport publiczny czy rozdział Kościoła od państwa. — Lewica jest gotowa wziąć odpowiedzialność za Polskę i będzie dążyć do tego, aby przyszły rząd realizował jej postulaty — dodaje posłanka i podkreśla, że rozmowy o priorytetach przyszłej koalicji rządowej są na zaawansowanym etapie.

Lewica bliżej ludzi

Na spotkaniu obecna była także reprezentacja lokalnych struktur Nowej Lewicy z Kutna i Żychlina, które reprezentowali m.in. współprzewodniczący Sebastian Walczak i sekretarz Wanda Chlebna. Współorganizatorem wydarzenia był Rafał Grabski, który kieruje biurem poselskim Pauliny Matysiak oraz zasiada w zarządzie wojewódzkim partii Razem.

W planach mamy otwarcie nowych filii mojego biura poselskiego w regionie, m.in. w Łęczycy, aby być jeszcze bliżej mieszkańców i służyć im w razie potrzeby. Już teraz, obok Kutna, funkcjonują w Zduńskiej Woli i Aleksandrowie Łódzkim — dodaje posłanka Matysiak i zapowiada dalszą współpracę z powiatowymi strukturami Lewicy w zachodniej części województwa łódzkiego, na którą składa się jej okręg wyborczy.

Skip to content