Czy podróżowanie koleją w Polsce staje się coraz droższe? Ostatnio pasażerowie PKP Intercity podzielili się z posłanką Pauliną Matysiak swoimi obserwacjami dotyczącymi zanikających biletów promocyjnych. Odnieśli wrażenie, że ulgi zaczynają znikać z oferty. Posłanka postanowiła zapytać o sprawę ministerstwo.

Czynniki wpływające na wybór środka transportu

Nie da się ukryć, że cena biletu jest jednym z kluczowych czynników wpływających na wybór środka transportu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy wiele osób planuje dłuższe trasy. Promocje zachęcają nowych pasażerów do wyboru pociągu jako środka transportu, a to z kolei przekłada się na popularność i zyski dla przewoźników.

Statystyki nie kłamią, czy jednak?

Matysiak pyta wprost o liczby: czy pula promocyjnych biletów w PKP Intercity znacząco się zmniejszyła? Jeżeli tak, to o ile? I co więcej, ile biletów w promocyjnych cenach jest jeszcze dostępnych dla planujących wakacyjne podróże? Odpowiedź na to pytanie mogłaby dostarczyć kluczowych informacji dla tych, którzy wciąż zastanawiają się, czy korzystać z kolejowych usług w tym sezonie.

Co z trasami?

Nie mniej istotne jest to, na jakich trasach obowiązują obecnie promocje. Czy są to głównie trasy między dużymi miastami, czy może PKP Intercity postanowiło zainwestować w mniej popularne, ale równie ważne linie? Dostępność promocji na różnych trasach może mieć realny wpływ na to, jakie miejsca Polacy wybierają na swoje wakacyjne wyprawy.

Niższa cena = większa frekwencja?

Nie ulega wątpliwości, że atrakcyjne ceny biletów skłaniają do podróży koleją. Jak twierdzi Matysiak, jeżeli pasażerowie będą zadowoleni z usługi, prawdopodobieństwo, że wybiorą pociąg jako środek transportu w przyszłości, znacząco wzrasta. Dlatego też odpowiedź na jej pytania może być istotna nie tylko dla pasażerów, ale i dla samego PKP Intercity, które musi balansować pomiędzy oferowaniem atrakcyjnych cen a utrzymaniem rentowności.

O odpowiedzi ministerstwa poinformujemy.

Skip to content