W ostatnim czasie publiczna debata na temat dobrostanu zwierząt w Polsce zyskała na sile. Burmistrz Wieruszowa, Rafał Przybył, wystosował emocjonalny list do dziennikarzy, polityków i miłośników zwierząt. Na ten apel odpowiedziała Posłanka Paulina Matysiak.

Apel burmistrza: Krzyk rozpaczy

W swoim liście, Burmistrz Przybył wyraził głębokie rozczarowanie i frustrację w związku z traktowaniem zwierząt w Polsce. Opisał swoje obawy dotyczące obojętności społecznej, hipokryzji i braku działań ze strony władz. Podkreślił, jak ważna jest ta kwestia, a jednocześnie jak bardzo jest ona ignorowana w publicznej debacie.

Odpowiedź z Sejmu: Potwierdzenie obaw

Na list Burmistrza odpowiedziała Posłanka Paulina Matysiak, która podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat obecnej sytuacji zwierząt w Polsce. Wskazała na bierność obecnej władzy i brak konkretnych działań. Podkreśliła również potrzebę powszechnej kastracji i czipowania jako jednego z kluczowych rozwiązań problemu bezdomności zwierząt.

Działania samorządów: Na czele z Wieruszowem

Wieruszów, pod wodzą Burmistrza Przybyły, stał się jednym z samorządów, które aktywnie podejmują działania na rzecz zwierząt. Poprzez różnorodne inicjatywy, takie jak programy adopcyjne, współpraca z lokalnymi schroniskami czy edukacja mieszkańców, miasto stara się zmieniać podejście do problemu bezdomności i cierpienia zwierząt. Apel Burmistrza jest więc nie tylko wyrazem osobistych obaw, ale także odzwierciedleniem działań podjętych na poziomie lokalnym.

Skip to content