Na jednej z ostatnich sesji Rady Gminy Łanięta poruszono temat zakupu przez gminę samochodu elektrycznego. Według deklaracji wójta ma on służyć urzędnikom i mieszkańcom. Posłanka Paulina Matysiak pyta o zasadność takiego wydatku.

Miał być bus, jest osobówka

Początkowe plany zakupu busa, który mógłby pomieścić większą liczbę osób, zostały zmienione na rzecz mniejszego samochodu osobowego. Wójt, jeszcze podczas sesji poinformował, że zmiana wynikała ze zbyt dużych kosztów przedsięwzięcia.

Posłanka na straży transparentności wydatków

W reakcji na dostępne informacje, posłanka Paulina Matysiak postanowiła zwrócić się z pismem do władz gminy, w którym dopytuje o szczegóły związane z zakupem i użytkowaniem tego pojazdu. Jednym z celów użytkowych samochodu ma być dowożenie mieszkańców do lokali wyborczych. Parlamentarzystka zwróciła uwagę na fakt, że zastąpienie busa samochodem osobowym może nie być dobrym rozwiązaniem dla gminy, bo mniejszy samochód nie umożliwia przewożenia większych grup, jak zespoły muzyczne czy sportowe. W dodatku kwestia transparentności wydatków gminy i zakup samochodu nie jest jedynie technicznym aspektem działania samorządu, ale również ważnym elementem komunikacji z mieszkańcami.

Cele zakupu i pytania o użytkowanie samochodu

Według deklaracji wójta samochód ma służyć zarówno pracownikom urzędu, jak i mieszkańcom, co ma zmniejszyć obciążenie budżetu gminy.

Pytania posłanki dotyczą m.in. terminu zakupu samochodu, regulaminu użytkowania, dostępu dla mieszkańców, celów, do jakich był do tej pory wykorzystywany, a także ewentualnych kosztów utrzymania oraz zasad dowożenia mieszkańców do lokali wyborczych.

O odpowiedzi poinformujemy.

Skip to content