Posłanka Paulina Matysiak zaangażowała się w sprawę mieszkańców gminy Świnice Warckie, którzy są zaniepokojeni stanem gminnego boiska piłkarskiego. Murawa na boisku niszczeje, a przyczyną jest brak odpowiedniego podlewania oraz niewystarczające opady atmosferyczne. Parlamentarzystka podjęła sprawę po zgłoszeniach mieszkańców, zawodników i kibiców miejscowego klubu LKS Świnice Warckie, dla których boisko staje się bezużyteczne.

Nieodpowiednie nawodnienie i brak opadów

Mieszkańcy gminy zwracają uwagę na to, że stan boiska wynika z braku odpowiedniego podlewania oraz niewystarczających opadów atmosferycznych w ostatnim czasie. W efekcie boisko staje się bezużyteczne dla lokalnej społeczności.

Wójt Gminy Świnice Warckie zamiast podjąć jakiekolwiek działania, uruchomiła ankietę w mediach społecznościowych dotyczącą podlewania boiska. Mimo iż 85% głosujących opowiedziało się za takim rozwiązaniem, nie zostało ono wdrożone. Mieszkańcy skarżą się na brak kontaktu ze strony Wójt w tej sprawie, co skłoniło ich do zwrócenia się o pomoc do biura poselskiego Matysiak.

Posłanka apeluje do władz gminy

Paulina Matysiak zwraca się do wójt gminy Świnice Warckie z prośbą o wyjaśnienie sytuacji oraz udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące stanu boiska i planów jego poprawy.

„Zdaję sobie sprawę, że tegoroczne lato jest wyjątkowo suchą porą, a brak opadów i wysokie temperatury stanowią poważny problem dla wielu sektorów” – pisze do Wójt posłanka Matysiak – „Jednakże uważam, że należy we właściwy sposób zatroszczyć się o funkcjonujące w gminie boisko, aby mogło ono w pełni służyć mieszkańcom.”

Pytania do wójt gminy

W piśmie do wójt gminy, posłanka Paulina Matysiak pyta o powody braku działań i informacje o obecnym stanie boiska. Chciałaby również wiedzieć czy władze gminy zamierzają podjąć działania mogące przywrócić boisku funkcjonalność oraz prosi o wyjaśnienia w kwestii braku kontaktu z mieszkańcami.

O odpowiedzi poinformujemy.

Skip to content