Duże zmiany w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Na emeryturę przechodzi Marek Myszkowski, który przez 16 lat pełnił funkcję komendanta. Z tej okazji w piątek 27 stycznia odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której pożegnano komendanta oraz przekazano jego obowiązki Dariuszowi Lusowi. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele straży pożarnej, innych służb mundurowych oraz parlamentarzyści i samorządowcy z regionu.

16 lat służby, które zapiszą się w historii

W trakcie uroczystości nie zabrakło przemówień zaproszonych gości, którzy składali gratulacje, wyrazy uznania, życzenia i drobne upominki na ręce odchodzącego komendanta. Marek Myszkowski został także odznaczony przez starostę kutnowskiego medalem Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego.

W imieniu posłanki Pauliny Matysiak głos zabrał Rafał Grabski, dyrektor jej biura poselskiego, który wyraził ogromną wdzięczność komendantowi za lata oddanej służby, która z pewnością zapisze się pozytywnie na kartach historii regionu. Życzył także pomyślności i gotowości na kolejne wyzwania nowemu kierownictwu straży.

Fot. Tomasz Zagórowski / KCI

Skip to content