Redakcja „Powiatowego Życia Kutna”, która w tym roku świętuje swoje 25-lecie, przyznała tytuły Przyjaciół Gazety osobom ze świata polityki i biznesu. Uroczystość wręczenia specjalnych statuetek odbyła się 16 stycznia w zabytkowym dworze w Sójkach. Jedną z laureatek jest posłanka Paulina Matysiak.

„Powiatowe Życie Kutna”: 25 lat historii

„Powiatowe Życie Kutna” jest jednym z najstarszych tytułów lokalnej prasy w Polsce, który utrzymuje się na rynku niezmiennie od 25 lat. O bogatej historii i dokonaniach gazety opowiadali podczas uroczystości redaktor naczelny dr Andrzej Stelmaszewski oraz sekretarz redakcji Jerzy Papiewski.

Statuetki Przyjaciół Gazety

Tytuł Przyjaciela Gazety wręczono wcześniej kutnowskim samorządowcom, z kolei podczas uroczystości w Sójkach wyróżnienie przyznano lokalnym przedsiębiorcom oraz parlamentarzystom. Statuetkę otrzymali poseł Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski oraz posłanka Paulina Matysiak z partii Razem. Jak podkreślali przedstawiciele redakcji, „Powiatowe Życie Kutna” jest miejscem otwartym dla wszystkich i reprezentuje poglądy od prawa do lewa.

Zaszczytny tytuł w imieniu Pauliny Matysiak odebrał Rafał Grabski, dyrektor jej biura poselskiego w Kutnie. W krótkim wystąpieniu podziękował za wyróżnienie i życzył redakcji dalszych sukcesów.

Skip to content