7 grudnia posłanka Paulina Matysiak, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, poprowadziła spotkanie autorskie z Dorotą Rogowską-Szadkowską, autorką książki „Komu pomaga medyczna marihuana?” (Wyd. Krytyka Polityczna), które odbyło się w krakowskiej Spółdzielni „Ogniwo”.

O książce:

Wyklęta przez nowoczesną cywilizację roślina wraca do łask i zmienia oblicze współczesnej medycyny. Ku przerażeniu niektórych koncernów i polityków, ale przede wszystkim dla dobra i wsparcia milionów pacjentów.

Medyczna marihuana. Cudowne lekarstwo czy zwykła szarlataneria? Książki Doroty Rogowskiej-Szadkowskiej to imponujące kompendia na temat medycznych właściwości marihuany. Tych dokładnie zbadanych, lecz także tych, co do których brakuje nam pełnej wiedzy. Choć znana i używana od tysiącleci w różnych kulturach, marihuana wciąż nie może doczekać się wyczerpujących badań ani racjonalnej debaty – szczególnie w Polsce.

Choć jest legalna od 2017 roku, medyczna marihuana wciąż nie przestaje być w Polsce tematem tabu, a jej stosowanie wzbudza wiele emocji. Dlaczego? Co wiadomo o medycznej marihuanie i jej właściwościach terapeutycznych? Całkiem sporo i coraz więcej.

Dorota Rogowska-Szadkowska – doktorka nauk medycznych. Współtworzyła jeden z pierwszych w Polsce oddziałów dla osób z HIV/AIDS, autorka ponad 100 publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących różnych aspektów HIV/AIDS. Pracuje w Zakładzie Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Nagranie ze spotkania można obejrzeć TUTAJ.

Skip to content