W dniach 23-25 września posłanka Paulina Matysiak przyjechała do Londynu na spotkanie z lokalnymi działaczami i sympatykami partii Razem. W wizycie, która była częścią trasy Lato z Razem, wzięli też udział posłanka Magdalena Biejat oraz przedstawiciele Zarządu Krajowego ugrupowania: Maciej Szlinder, Joanna Wicha i Bartosz Grucela.

Podczas wizyty posłanki wzięły udział w interwencji w konsulacie, gdzie rozmawiały z konsulem i pracownikami urzędu o kwestiach związanych z uzyskaniem dokumentów paszportowych przez naszych rodaków. To istotna kwestia dla Polaków, którzy zostali w Wielkiej Brytanii po Brexicie i posłanka Matysiak kierowała już w tej sprawie pisma do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zarówno posłanki, jak i przedstawiciele władz partii wzięli także udział w proteście #MahsaAmini, który sprzeciwiał się przemocy wobec kobiet w Iranie.

W ramach zaplanowanych przez lokalnych aktywistów wydarzeń odbyła się debata pt. „Seven months of Russia’s invasion: Resisting Russia’s imperialism in a time of the cost of living crisis”. Głos w imieniu partii zabierały posłanka Magda Biejat oraz członkini Rady Krajowej Zofia Malisz, a dodatkowo gośćmi byli:
– Clive Lewis, MP Labour
– Ivanna Khrapko, Federation of Trade Unions of Ukraine
– Yuliya Yurchenko, Social Movement Ukraine
– Paul Mason, dziennikarz
– Abdulaziz Almashi, Syria Solidarity Campaign
– Christopher Ford, Ukraine Solidarity Campaign

Potem miało miejsce spotkanie otwarte z posłankami Pauliną Matysiak oraz Magdaleną Biejat na temat Polonii w Wielkiej Brytanii – ich problemów i życia po Brexicie.

Skip to content