12 lipca wakacyjna trasa Lewicy #BezpiecznaRodzina zawitała do Kutna, rodzinnego miasta posłanki Pauliny Matysiak. Wizyta posłów Lewicy w mieście rozpoczęła się od konferencji prasowej. Później delegacja klubu poselskiego udała się na zakupy i rozmowy z mieszkańcami i sprzedawcami na kutnowskim targowisku.

W Kutnie byli m.in. poseł Razem Adrian Zandberg, poseł Nowej Lewicy Tomasz Trela, członkini Zarządu Krajowego Razem Joanna Wicha, współprzewodniczący Nowej Lewicy Kutno Sebastian Walczak i sekretarz Wanda Chlebna, Agnieszka Smoręda i Rafał Grabski z Zarządu Okręgu Razem Łódzkie.

Jeździmy po Polsce i rozmawiamy z Polkami i Polakami o tym, co ich teraz najbardziej dotyka. O rosnących cenach towarów, usług i niepewnej przyszłości. Ludzie nie wiedzą czy będzie ich stać na ogrzanie domów, na bilet miesięczny dla dziecka na dojazd do szkoły. Nie wiedzą czy będzie ich stać na wykupienie leków — mówiła posłanka Matysiak.

W ramach trasy posłowie klubu Lewicy prezentują pomysły, które mogą pomóc Polkom i Polakom w złagodzeniu skutków kryzysu — to m.in. regulacja marż Orlenu z korzyścią dla klientów, zamrożenie rat kredytów czy rozwój transportu publicznego.

Lewica złożyła w kwietniu projekt ustawy o drugiej waloryzacji emerytur. Uważamy, że jest konieczna. Dzięki niej najniższe świadczenie zostałoby podniesione o 180 zł. Obecnie najniższa emerytura to 1217 zł. Przy rosnących kosztach życia to bardzo niewiele. Każdy emeryt zasługuje na godne życie — dodała parlamentarzystka z Kutna.

Skip to content