Podczas wizyty w Częstochowie w ramach trasy „Lato z Razem” posłanka Paulina Matysiak, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym, zapowiedziała zwołanie posiedzenia w sprawie budynku dworca głównego.

W posiedzeniu mieliby wziąć udział przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, PKP S.A., samorządu i strony społecznej.

Zapowiedź posiedzenia jest reakcją na zapowiedzi wyburzenia budynku przez spółkę PKP, która uznała, że obecnie nie spełnia swojej funkcji i jest zbyt duży. Sprzeciw wobec takich planów wyrażali aktywiści i radni miejscy. Strona społeczna chciałaby zachowania budynku w obecnej formie, a niewykorzystaną przestrzeń przeznaczyć na przykład na działalność kulturalną.

Dodatkowo podczas spotkania poseł Maciej Konieczny opowiedział o kampanii „Złoty bilet” na rzecz odwołania ostatniej podwyżki cen biletów w Kolejach Śląskich, a posłanka Magdalena Biejat na przykładzie innych krajów UE pokazała, że inwestycje w transport publiczny (zwłaszcza szynowy) i przyjazna względem pasażera polityka cenowa wyraźnie sprzyjają zahamowaniu wzrostu inflacji.

Trasa „Lato z Razem” to wydarzenie organizowane już drugi rok z rzędu. W objazdach biorą udział liderki i liderzy partii z Zarządu Krajowego oraz posłanki i posłowie ugrupowania. Letnie wizyty w regionach to także okazja do interwencji w bieżących, lokalnych sprawach. Trasa obejmie większość średnich i dużych miast, ale to nie jedyny plan na lato. Posłowie i liderzy Razem biorą także udział w trasie klubu sejmowego Lewicy pod hasłem „Bezpieczna Rodzina”.

Skip to content