W minionym tygodniu w Domu Ukraińskim w Przemyślu spotkali się przedstawiciele Europejskiej Sieci Solidarności z Ukrainą. Posłanka Paulina Matysiak z Kutna oraz Maciej Szlinder i Anna Górska z Zarządu Krajowego reprezentowali tam partię Razem.

Spotkanie w Przemyślu było okazją do odwiedzin punktu recepcyjnego dla uchodźców i rozmowy o planach na dalsze działania pomocowe.

— To bardzo cenne, że nasi partnerzy z Francji, Szwajcarii, krajów nordyckich, Portugalii w sprawie toczącej się wojny wsłuchują się w głos lewicy ukraińskiej, polskiej i innych krajów naszego regionu — mówiła posłanka partii Razem Paulina Matysiak. — Chcemy pokazać, że europejska lewica wspólnie wspiera Ukrainę. Nasze dzisiejsze spotkanie, podobnie jak szereg poprzednich, jest na to najlepszym dowodem.

W spotkaniu wzięli udział politycy z fińskiej partii Finnish Left Alliance, duńskiej Red-Green Alliance, szwajcarskiej Ensemble à Gauche i organizacji Métropole en commun z francuskiego Lyonu. Europejska Sieć Solidarności z Ukrainą organizuje pomoc materialną i finansową dla uchodźców z Ukrainy, ale też stara się o jak najszersze polityczne poparcie m.in. dla postulatu umorzenia ukraińskiego długu zagranicznego.

Skip to content