W przedświątecznym tygodniu posłanki i posłowie Lewicy z regionu łódzkiego odwiedzili kilka miejscowości regionu ze świątecznym poczęstunkiem. Pierwszego dnia posłanka Paulina Matysiak wraz z posłem Tomaszem Trelą, posłanką Anitą Sowińską i wicemarszałkiem Włodzimierzem Czarzastym odwiedzili Pabianice, Zduńską Wolę i Sieradz. Następnego dnia Kutno, Łowicz, Żychlin i Zgierz znalazły się na trasie posłanki Pauliny Matysiak i posła Tomasza Treli.

Mieszkańcy województwa otrzymali kilkaset porcji ciepłego posiłku do zjedzenia w domu — pierogi, kapustę, rybę i barszcz czerwony. Wraz z jedzeniem parlamentarzyści i lokalni działacze złożyli również wszystkim życzenia zdrowych i spokojnych świąt. Świąteczna akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Świąteczne życzenia w cieniu pandemii  

— Bardzo się cieszę, że jesteśmy tu dzisiaj ze świątecznym poczęstunkiem — mówiła Paulina Matysiak w Kutnie. — Chcemy spotykać się z mieszkańcami i rozmawiać o problemach, które ich dotykają, ale także o nadchodzących świętach — dodała.

Przy okazji spotkania z mieszkańcami posłanka przypominała też o ustawie złożonej niedawno przez klub sejmowy Lewicy, która dotyczy między innymi obowiązku szczepień — w dniu wizyty w Kutnie w wyniku COVID-19 zmarło w Polsce ponad 700 osób.

— Myślę, że te święta dla wielu rodzin będą smutne. Straciliśmy członków rodziny, przyjaciół. Będziemy o nich pamiętać, ale chciałabym, żeby ten czas, który państwo będą spędzać z rodziną, był czasem spokojnym, a na nowy 2022 rok w imieniu swoim i parlamentarzystów z województwa łódzkiego chciałabym złożyć życzenia spokoju, bezpieczeństwa — mówiła podczas konferencji posłanka Paulina Matysiak.

Skip to content