11 grudnia w siedzibie kutnowskiego okręgu Polskiego Związku Niewidomych odbyło się spotkanie edukacyjno-świąteczne z udziałem najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia. Przedstawicielki Fundacji PZU opowiedziały im o bezpieczeństwie na drodze, a świątecznym akcentem były życzenia oraz słodkie upominki od posłanki Pauliny Matysiak.

Bezpieczna droga do szkoły

Niewidoma i słabowidząca młodzież z Kutna miała okazję przypomnieć sobie zasady poruszania się na drodze, aby podróż z i do szkoły zawsze przebiegała bezpiecznie. Prelekcję przeprowadziły przedstawicielki Fundacji PZU, aby następnie wręczyć słuchaczom pakiety niezbędnych gadżetów, które pomogą zwiększyć widoczność na drodze. Były to między innymi białe laski oraz opaski odblaskowe. Jak podkreślono podczas spotkania, bezpieczeństwo nie dotyczy tylko sytuacji na drodze, ale również zdrowia i pieniędzy. Dlatego wręczone zostały także maseczki i środki do dezynfekcji rąk oraz specjalne saszetki na monety i karty płatnicze.

Słodkie upominki od posłanki

Świąteczne paczki pełne słodkości przekazał podopiecznym kutnowskiego Związku Niewidomych Rafał Grabski, dyrektor biura poselskiego Pauliny Matysiak. W imieniu posłanki złożył również wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt, a także wręczył list z wyrazami uznania dla pani Marii Hućko, prezes Polskiego Związku Niewidomych w Kutnie. 

Słodkie upominki dla młodzieży
Skip to content