Na zaproszenie stowarzyszenia Wykluczenie Transportowe w ostatni wtorek (15 czerwca) wzięłam udział w konferencji prasowej w Sejmie inaugurującej kampanię społeczną dotyczącą transportu zbiorowego. W konferencji wzięli udział również posłowie innych ugrupowań: Hanna Gill-Piątek (Polska 2050) i Franek Sterczewski (KO). Pojawił się również wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

W naszych wystąpieniach zachęcaliśmy do korzystania z transportu publicznego, który jest bezpieczny, wygodny i ekologiczny. Jako przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Wykluczenia Transportowego staram się promować korzystanie z komunikacji publicznej. Często pokazuję jak jest ważny w moje pracy poselskiej – w podróżowaniu między rodzinnym Kutnem, gdzie mieści się też moje biuro, a Warszawą, gdzie odbywają się posiedzenia Sejmu. Również programie mojego ugrupowania, Lewicy Razem, sporo miejsca poświęcone jest dobremu transportowi publicznemu i jako partia staramy się go promować na wszelkie dostępne nam sposoby.

Podczas mojego wystąpienia na konferencji mówiłam, m.in.:

Transport publiczny jest nam niezwykle potrzebny i faktycznie ten czas pandemii mocno dał w kość publicznym przewoźnikom, ale także przewoźnikom prywatnym. Widać odpływ pasażerów i myślę, że wszyscy niezależnie od tego z jakich ugrupowań pochodzimy z jakich jesteśmy opcji politycznych, powinniśmy ten transport zbiorowy promować, wspierać, zachęcać do korzystania z niego.

Więcej o kampanii #WybieramZbiorKom i petycji, którą się rozpoczyna, przeczytacie pod linkiem. Zachęcam do podpisywania:
https://wybieramzbiorkom.org/petycja/

Skip to content