W tym roku na aukcję w ramach 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiłam podróż pociągiem na wybranej trasie w moim towarzystwie. Wciąż jestem bardzo wzruszona jej ciepłym przyjęciem. Zwycięzca licytacji, pan Arkadiusz, wpłacił dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy aż 5806 zł! Pandemia nieco opóźniła realizację obiecanej podróży, ale w końcu się udało – wyruszyliśmy we wspólną kilkugodzinną podróż! Wybraliśmy się w podróż na trasie Kraków – Zagórze

Transport publiczny jest dla mnie bardzo istotny, co widać między innymi po moich profilach w social mediach. Często podróżuję pociągami po Polsce i promuję komunikację zbiorową. W Sejmie jestem przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym, w którym pracujemy nad poprawą jakości połączeń kolejowych czy autobusowych w naszym kraju. Niestety jest wciąż wiele do zrobienia. Nie może być tak, że w 2021 roku wciąż są miejscowości, których mieszkanki i mieszkańcy nie mają czym dojechać do lekarza, pracy, czy urzędu!

Podróż minęła nam na bardzo miłej rozmowie. Pan Arkadiusz, podobnie jak ja, jest pasjonatem kolei.

Na zakończenie podróży MatysiakExpress czekało nas jeszcze spotkanie z Panem Jerzym Zubą, przewodniczącym Komisji Transportu Rady Powiatu Sanockiego, prezesem stowarzyszenia DolinaKolejowa.pl z siedzibą w Zagórzu.

Obowiązkowe selfie na koniec podróży na dworcu kolejowym w Zagórzu. Na zdjęciu ze mną: Pan Jerzy Zuba (w środku) i Pan Arkadiusz (po prawej).
Skip to content