Z mediów dotarła do mnie informacja, że od kwietnia bieżącego roku pasażerowie autobusów w Olsztynie muszą na nie czekać na dworze, ponieważ dworzec autobusowy w części holu i poczekalni dla pasażerów został zamknięty. Sytuacja ta w sezonie wiosennym i letnim, kiedy panują dobre warunki pogodowe, nie była dla pasażerów szczególnie uciążliwa. Obecnie jednak rozpoczął się sezon jesienno-zimowy i poczekalnia budynku powinna zostać pasażerom niezwłocznie udostępniona.

Kierownictwo przedsiębiorstwa tłumaczy w mediach, że zaistniała sytuacja spowodowana jest pandemią koronawirusa i wymogami sanitarnymi dla tego typu obiektów, informuje także, że rozważa się otwarcie dworca dla pasażerów od 1 października 2020 r. Obiekt dworca jest budynkiem przeznaczonym do rozbiórki i jego właściciel oczekuje na decyzję zezwalająca najego rozbiórkę.

W związku z powyższym zwróciłam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:
1) Czy od 1 października 2020 poczekalnia dla pasażerów w budynku dworca została otwarta? Jeśli nie, to kiedy zostanie otwarta?
2) Czy firma Retail Provider Sp. z o.o. otrzymała decyzję zezwalającą na rozbiórkę dworca i kiedy rozpoczną się prace rozbiórkowe?

Skip to content