W czerwcu radni powiatu sieradzkiego podczas sesji rady zdecydowali o rozwiązaniu Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu od nowego roku szkolnego, zapewniając przy tym, że oferta zajęć dostępnych dla młodzieży się nie zmieni, bo zajęcia prowadzone w ramach Młodzieżowego Domu Kultury oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego zostaną przejęte przez Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

Władze Starostwa Powiatowego w Sieradzu przytaczały wtedy szereg argumentów ich zdaniem uzasadniających konieczność wprowadzenia zmian organizacyjnych, które ograniczać się miały do formalności. Rozwiązane placówki dalej miały pełnić misję wychowania dzieci i młodzieży przez pracę twórczą, tylko pod nowym szyldem. Oznacza to, że oferta zajęć kulturalnych i sportowych Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu nie powinna odbiegać od tej, którą dotychczas oferowały MDK i MOS. Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego, więc pomyślałam, że dobrze byłoby sprawdzić jak władze powiatu wywiązują się z obietnic.

W związku tym poprosiłam Dyrektora Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
1) Czy w ramach działania Centrum Edukacji w Sieradzu nadal funkcjonuje Młodzieżowy Dom Kultury i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy?
2) Jak od 1 września 2020 roku będzie wyglądać oferta zajęć dla dzieci i młodzieży uczęszczających dotychczas na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Sieradzu?
3) Czy prowadzone dotychczas w MDK i MOS zajęcia będą od 1 września 2020 kontynuowane?
4) Ile osób straciło zatrudnienie w związku z rozwiązaniem Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu?
5) Ilu pracownikom zmniejszono etaty w związku z rozwiązaniem Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu?

O udzielonych odpowiedziach na pewno będę informować.

Skip to content