W środę, 28 kwietnia, w Łodzi odbyła się moja konferencja prasowa. W czasie pandemii wiele urzędów częściowo pracuje zdalnie i czasami trudno jest załatwić różne sprawy w urzędzie. Nie odbyło się też do tej pory wiele zaplanowanych wyborów uzupełniających. Oznacza to, że mieszkańcy nie mają swojej reprezentacji w radach powiatowych i gminnych. Co więcej, mają problemy z kontaktem z radnymi, którzy pełnią mandaty.

Czy mieszkańcy mają kontakt z radnymi?

Sprawdziłam jak ta kwestia wygląda w kilkunastu powiatach województwa łódzkiego. Do kilkudziesięciu rad – miast, gmin, powiatów – wysłałam pismo, w którym przewodniczącym tych organów zadałam kilka pytań:

  1. Czy możliwe jest założenie oraz opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej adresów mailowych radnych? Jeżeli nie jest to możliwe, proszę o uzasadnienie.
  2. Kiedy na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pojawią się adresy mailowe radnych?
  3. W jaki sposób mieszkańcy mogą skontaktować się obecnie ze swoimi przedstawicielami w Radzie?

W konferencji wziął udział ze mną Henryk Wójtowicz, mój asystent społeczny, kandydat do rady miasta w wyborach uzupełniających w Głownie.

– W Głownie, w którym mieszkam i kandyduję, jest to również problem. Radni, szczególnie w małych miastach, powinni być blisko wyborców. Dla mnie jest to ważne, dlatego już teraz założyłem skrzynkę mailową wojtowicz2021@gmail.com. Nie jest to trudne i wierzę, że moi koledzy i koleżanki sobie z tym poradzą, bo to naprawdę ważne – mówi Wojtowicz.

O wynikach interwencji będę informować.

Skip to content