W tym tygodniu wraz z posłanką Anitą Sowińską i posłem Tomaszem Trelą odwiedziliśmy miasta w obrębie okręgu wyborczego nr 10: Rawę Mazowiecką, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski i Opoczno.

Poranek rozpoczęliśmy od spotkania z Burmistrzem Rawy Mazowieckiej, Panem Piotrem Irla. Rozmawialiśmy między innymi o Funduszu Odbudowy i środkach jakie posłankom i posłom z klubu Lewicy udało się wynegocjować dla szpitali powiatowych.

Podczas konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim mówiłam również o środkach na budowę mieszkań na wynajem i remont pustostanów, które są w dyspozycji samorządów. Część środków trafi do branż najbardziej poszkodowanych przez lockdown, czyli gastronomicznej i hotelarskiej. Wspomniałam również o środkach przeznaczonych dla samorządów – 30% funduszy ma trafić właśnie do nich z przeznaczeniem na różne inwestycje. Przypomniałam też o Komitecie Monitorującym, który został wpisany do dokumentu, który rząd przesłał do Brukseli.

Przy okazji objazdu po regionie odwiedziliśmy również ohel na cmentarzu żydowskim w Przedborzu. Wspomnieliśmy tam żydowskich mieszkańców miasteczka zamordowanych 27 maja 1945 roku przez oddział Narodowych Sił Zbrojnych.

Skip to content