Jakiś czas temu otrzymałam sygnały o problemach z zakupem w serwisie BILKOM biletu kolejowego z REGIOkartą na pociągi innych przewoźników niż POLREGIO. REGIOkarta to specjalna karta zniżkowa dla pasażerów często podróżujących koleją. Upoważnia ona do przejazdów zniżkowych w pociągach Polregio. Dodatkowo jest honorowana w pociągach przewoźników takich jak: Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna i Arriva RP.

W uzyskanej od ministra Andrzeja Bittela odpowiedzi czytamy, że “bilety te honorowane są (w internetowym systemie sprzedaży) przez dwóch przewoźników, tj. Koleje Małopolskie oraz Łódzka Kolej Aglomeracyjna.”

W swojej interpelacji do Ministerstwa Infrastruktury zwróciłam uwagę, że bilet ten honorowany jest również u innych przewoźników, a więc powinna być możliwość nabycia go także drogą elektroniczną. Minister Andrzej Bittel poinformował, że “POLREGIO sp. z o.o. przekazała informację, że dołoży wszelkich starań by w trakcie negocjacji umów z przewoźnikami regionalnymi podjąć ten temat w celu wypracowania rozwiązania korzystnego dla pasażerów.”

Oznacza to, że już wkrótce pasażerowie będą mogli nabyć bilet ze zniżką wynikającą z posiadania REGIOkarty także w formie online. W mojej działalności parlamentarnej zawsze będą rzeczniczką praw pasażerów. Każdy, nawet taki mały sukces dodatkowo motywuje mnie do pracy.