Lewica to nie tylko słowa, ale także konkretne działania. Dlatego 4 sierpnia podczas konferencji prasowej w Sejmie wraz z posłankami Agnieszką Dziemianowicz-Bąk i Anną Marią Żukowską przedstawiłyśmy projekt zmian w prawie o ruchu drogowym i o kierujących pojazdami. Zawiera on konkretne zapisy, które sprawią, że polskie drogi będą bezpieczniejsze.

Mówiłam między innymi o tym, że w naszym projekcie, poza pierwszeństwem pieszych, będą dwa inne kluczowe zapisy: zmniejszenie prędkości pojazdów w terenie zabudowanym do 50 km na godzinę oraz wyższe kary dla piratów drogowych. Rozkład ofiar śmiertelnych na drogach pokazuje, że zmiana ograniczenia prędkości z 60 do 50 km na godzinę, jest w stanie uratować ludzkie życie. Jest o co walczyć! W tym momencie prawo jazdy można stracić tylko wtedy, kiedy przekroczy się prędkość w terenie zabudowanym, Lewica chce karać w ten sposób piratów drogowych, bez względu na to, gdzie popełniają oni przestępstwo.

Polskie drogi nie mogą przypominać pola bitwy, czas na prawdziwe zmiany w prawie o ruchu drogowym! Podróżowanie może być przyjemne i bezpieczne, jednak potrzebne są konkretne działania.